Farské oznamy – Nedeľa Najsvätejšej Trojice

PI 31.05. Piatok 8. týždňa v Cezročnom období
SO 01.06. Sv. Justína, mučeníka, spomienka
NE 02.06. DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

• Dnes máme nedeľu Najsvätejšej Trojice – titul nášho farského kostola. Za obvyklých podmienok je dnes možné v našom kostole získať úplné odpustky.
  • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná hodová zbierka na katedrálu.
    Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan prvú sobotu v mesiaci obetoval rannú svätú omšu.
    PO – PI  7:00, 12:00, 18:00

SO  7:00, 18:00
    NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00
    Budatín  ŠT 17:00; PI 17:00; NED 10:00
    Považský Chlmec  NED 8:30
    Strážov  NED 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. V Budatíne spovedáme v stredu a v piatok pred sv. omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • Vo štvrtok, na slávnosť Kristovho Tela a Krvi je možné pre tých, ktorí sa nábožne zúčastnia na eucharistickej procesii za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Pri svätých omšiach sa bude konať procesia po oltárikoch v priestoroch kostola.
  • Inštitút Communio vás pozýva na festival Týždeň kresťanskej kultúry. Niektoré podujatia sa budú konať aj v našom farskom kostole a v jeho okolí. Vzadu na stolíku je propagačný materiál aj s podrobným programom, je to zadarmo.