PO

ST

18.9.

Streda 24. týždňa v Cezročnom období
Jesenné kántrové dni – poďakovanie za úrodu

ŠT

19.9.

Sv. Januára, biskupa a mučeníka, ľubovoľná spomienka

PI

20.9.

Sv. Andreja Kima Taegona, kňaza, Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

SO

21.9.

Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu, sviatok

NE

22.9.

Dvadsiata Piata NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ
  • Časy slávenia svätých omší
    Farský kostol (katedrála)
    PO – PI             7:00, 12:00, 18:00
    SO                     7:00, 18:00
    NE                    7:00, 9:00, 10:30, 18:00

Budatín            ST 17:00; PI 17:00; NE 10:00
    Považský Chlmec     NE 8:30
    Strážov            NE 10:15

• Sviatosť zmierenia vo farskom kostole (katedrále)
    PO – SO            polhodinu pred každou svätou omšou
    NE                    polhodinu pred rannou a večernou svätou omšou
  • Farská kancelária
    PO                                         16:00 – 17:00
    ST           9:30 – 10:30         16:00 – 17:00
    PI            9:30 – 10:30
  • Dospelí, ktorí majú záujem prijať sviatosti kresťanskej iniciácie – sviatosť krstu, birmovania, Eucharistie – sa môžu v úradných hodinách nahlásiť v kancelárii farského úradu do konca septembra.
  • Rodičia tretiakov a starších z našej farnosti, ktorí chcú, aby ich dieťa tento školský rok pristúpilo k prvému svätému prijímaniu, ho ešte stále môžu prihlásiť na prípravu. Prihlásiť sa tiež môžu ešte mladí, ktorí chcú prijať sviatosť birmovania. Vyplnenú prihlášku môžete priniesť do kancelárie farského úradu alebo odovzdať kňazovi po svätej omši.
  • Úmysly svätých omší na október, november a december je možné nahlásiť počas úradných hodín v kancelárii farského úradu. Na konkrétny termín počas tohto trojmesačného obdobia môžeme od jedného veriaceho zobrať maximálne dva úmysly, aby sme všetkým umožnili nechať sláviť svätú omšu vo farskom kostole na úmysel na konkrétny dátum.
  • Nového zamestnanca na pozíciu Asistent bývania, sociálnej inklúzie a zamestnanosti hľadá Diecézna charita Žilina. Info na výveske.
  • Na vernisáž výstavy akademického maliara Stana Lajdu do Diecézneho centra pozýva Inštitút Communio v utorok 17.9. o 17:00. Vystavené budú maliarove interpretácie Leonardovej Poslednej večere. Výstavu môžete vidieť do konca októbra.
  • Pozývame na duchovnú obnovurozVEDENÍ k BOHU I. v Rodinkove v Belušských Slatinách v dňoch 25.-27.9. s témou „Prijatie svojej situácie a odpustenie“. Na obnovu je možné prísť s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori. Info na výveske.
  • Jesenná púť na Živčákovú pri Turzovke sa bude konať 5.-6.10. Info na výveske.
  • Teologická fakulta KU v Košiciach a Misijná škola Karola Wojtylu ponúka formačný kurz Sexualita v učení Cirkvi prvýkrát aj v Žiline. Info na výveske.
  • V stredu bude celodenná adorácia, o 11:00 modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na adoráciu na záver svätej omše.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame matky na modlitby matiek.
  • Pozývame chlapcov a dospelých mužov miništrovať. Kedykoľvek sa môžete pridať a pomôcť tak spoločenstvu.
  • Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete v sakristii zakúpiť za 1€ po svätých omšiach.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole. Nech vám Pán odmení obetavú službu!