PO

Budatín           ST 17:00; PI 17:00; NE 10:00
    Považský Chlmec     NE 8:30
    Strážov           NE 10:15

• Sviatosť zmierenia vo farskom kostole
    PO – SO          polhodinu pred každou svätou omšou
    NE                    polhodinu pred rannou a večernou svätou omšou
  • Farská kancelária v letnom období do 8. septembra
    PO                   16:00 – 17:00
    ST                   9:30 – 10:30
    PI                    9:30 – 10:30
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na katedrálu. Za všetkých dobrodincov obetuje pán dekan rannú svätú omšu každú prvú sobotu v mesiaci.
  • Dospelí, ktorí majú záujem prijať sviatosti kresťanskej iniciácie – sviatosť krstu, birmovania, Eucharistie – sa môžu v úradných hodinách nahlásiť v kancelárii farského úradu do konca septembra.
  • Rodičia budúcich tretiakov a starších, ktorí žijú v našej farnosti a chcú, aby ich dieťa nasledujúci školský rok pristúpilo prvému svätému prijímaniu, a mladí, ktorí chcú prijať sviatosť birmovania, si môžu z farskej internetovej stránky stiahnuť prihlášku na prvé sväté prijímanie a prihlášku na birmovanie, počas leta ju vyplniť a dať potvrdiť vo farnosti krstu. O tom, kedy budeme vyplnené prihlášky zbierať, vás budeme informovať v jesenných farských oznamoch.
  • Na jednodňovú duchovnú obnovu pre slobodných mužov a ženy od 25 do 55 rokov pozývajú školské sestry sv. Františka do Katolíckeho domu 7.9.2024. Viac informácií o obnove a o spôsobe prihlasovania nájdete na plagáte alebo na stránke skolskesestry.sk.
  • Diecézna charita Žilina prijíma do nového projektu pre odídencov z Ukrajiny nových kolegov na pozície: terénny sociálny pracovník, koordinátor vzdelávania, lektor pre kurzy slovenského, anglického jazyka, matematiky, informatiky. Miesto výkonu práce je Žilina.
  • V stredu bude celodenná adorácia, o 11:00 modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na adoráciu na záver svätej omše.
  • Vo štvrtok bude o 19:00 nácvik katedrálneho zboru v N3.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame matky na modlitby matiek.
  • Pozývame chlapcov a dospelých mužov miništrovať. Kedykoľvek sa môžete pridať a pomôcť tak spoločenstvu.
  • Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete v sakristii zakúpiť za 1€ po svätých omšiach.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole. Nech vám Pán odmení obetavú službu!