DVANÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Budatín  PO 17:00; ST 17:00; PI 17:00 (vigíliová); NED 10:00
    Považský Chlmec  SO 8:30; NED 8:30
    Strážov  SO 10:15; NED 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. V Budatíne spovedáme v stredu a v piatok pred sv. omšou. V Považskom Chlmci spovedáme v nedeľu od 8:00.
  • Farská kancelária bude otvorená nasledovne: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok bude farská kancelária z dôvodu ukončenia školského roka zatvorená.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • V piatok večer o 18:00 pozývame všetkých žiakov a učiteľov na ďakovnú svätú omšu tzv. Te Deum na záver školského roka v našom farskom kostole.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na koncoročnú rozlúčkovú detskú svätú omšu o 9:00 do farského kostola. Poďakujeme pri nej za uplynulý školský rok.
  • Na budúcu nedeľu sa pri všetkých svätých omšiach uskutoční predpísaná zbierka na dobročinné diela Svätého Otca. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  • V sobotu 6. júla sa uskutoční dekanátna púť nášho žilinského dekanátu k fatimskej Panne Márii do Rajeckej Lesnej. Všetkých vás srdečne na túto púť pozývame. Autobus na púť bude odchádzať v sobotu od predajne COOP Jednota na autobusovom nástupišti. Záujemcovia sa môžu čím skôr prihlásiť po svätých omšiach v sakristii farského kostola.
  • Všetkých slobodných hľadajúcich si životného partnera pozývame na zoznamovací večer, tzv. speed dating, ktorý sa uskutoční 25. júna 2024 o 18:00 v Kafé Cupé. V príjemnom prostredí  sa môžete anonymne zoznámiť s novými ľuďmi, ktorí rovnako ako vy, túžia vstúpiť do sviatostného manželstva, ale zatiaľ nenašli toho pravého. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Z rozhodnutia nášho diecézneho biskupa Mons. Tomáša Galisa dochádza v našej farnosti k personálnym zmenám. Po troch rokoch kňazskej služby od nás odchádza farský vikár dp. Michal Tichý. Jeho novým pôsobiskom od júla bude farnosť Považská Bystrica. S farníkmi sa vo farskom kostole rozlúči v nedeľu 30. júna pri svätých omšiach o 9:00, 10:30 a 18:00.
    Od 1. júla k nám ako farský vikár nastupuje dp. Tomáš Šandrik, ktorý sa vracia zo štúdií pat(r)ológie v Ríme. Zároveň k nám od 1. júla nastupuje na diakonskú prax dp. Dominik Brodňan.
  • Diecézna charita Žilina hľadá Hlavnú zdravotnú sestru do Domu charity sv. Kamila v Žiline. Viac informácií nájdete na plagáte na výveske pred kostolom.
  • Od 14. júna do 14. júla 2024 prebiehajú v Nemecku 17. majstrovstvá Európy vo futbale. Pozývame všetkých veriacich našej farnosti sledovať jednotlivé zápasy turnaja a fandiť naším futbalistom.
  • Opäť je možné si nahlasovať úmysly svätých omší na mesiace júl, august a september. Nahlasovať si ich môžete jedine počas úradných hodín v kancelárii farského úradu. Od jedného veriaceho je možné zobrať maximálne dva úmysly svätých omší na konkrétny termín za celé toto trojmesačné obdobie, aby sme umožnili aj iným mať odslúžený úmysel vo farskom kostole na konkrétny termín.