DESIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Budatín  ST 17:00; PI 17:00; NED 10:00
    Považský Chlmec  NED 8:30
    Strážov  NED 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. V Budatíne spovedáme v stredu a v piatok pred sv. omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • V piatok sa vo farskom kostole farnosti Rajecké Teplice17:00 uskutoční diakonská vysviacka a následne vsobotu sa vo farskom kostole farnosti Martin – Sever 10:00 uskutoční kňazská vysviacka. Na obe vysviacky vás všetkých srdečne pozývame. Modlime sa spoločne za troch nových diakonov a štyroch nových kňazov pre našu diecézu.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na obnovu katedrály.

Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu, tak ako každý mesiac, pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
  • Opäť máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Slovenská katolícka charita organizuje Národný týždeň charity, ktorý sa uskutoční v rôznych slovenských mestách od 10. do 16. júna 2024. Tento týždeň bude jedinečnou príležitosťou bližšie spoznať činnosť charity a projekty, ktoré realizujú charity po celom Slovensku. Pripravili si pre nás bohatý program, ktorý zahŕňa kultúrne podujatia, verejné diskusie a ochutnávky špecialít z krajín, kde katolícka charita aktívne pôsobí. Podrobné informácie nájdete na výveske kostola, na webe charita.sk a tiež na sociálnych sieťach Slovenskej katolíckej charity. Tešíme sa na vašu účasť a spoločné chvíle plné pomoci a solidarity.