Farské oznamy – 7. veľkonočná nedeľa

PI 17.05. Piatok po 7. veľkonočnej nedeli
SO 18.05. Sobota po 7. veľkonočnej nedeli
NE 19.05. ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO

• Dnes je svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Preto sa pri všetkých svätých omšiach koná predpísaná zbierka na katolícke masmédiá.
  • Dnešnú nedeľu máme v našej farnosti slávnosť prvého svätého prijímania. Prosíme vás preto o modlitby za prvoprijímajúce deti a ich rodiny.
    PO – PI  7:00, 12:00, 18:00

SO  7:00, 18:00
    NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00
    Budatín  ST 17:00; PI 17:00; NED 10:00
    Považský Chlmec  NED 8:30
    Strážov  NED 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. V Budatíne spovedáme v stredu a v piatok pred sv. omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok 10:00 pozývame všetkých seniorov a seniorky našej farnosti na stretnutie do farského centra N3.
  • Všetkých členov katedrálneho zboru Trinitas pozývame vo štvrtok po večernej svätej omši na stretnutie do farského centra N3.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • Od piatka sa modlíme novénu Duchu Svätému pred blížiacou sa slávnosťou Zoslania Ducha Svätého.
  • piatok večer od 17:30 bude vo farskom kostole svätá spoveď pre birmovancov, ich rodičov, birmovných rodičov a príbuzných. Po svätej spovedi dostane každý birmovanec birmovný lístok, ktorý bude potrebovať v deň slávnosti. Birmovanci, ktorí z nejakých dôvodov nemôžu v piatok prísť budú mať možnosť sa vyspovedať v sobotu pred večernou svätou omšou.
  • Na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu sú letné kántrové dni. Obsah letných kántrových dní sú prosby za jednotu kresťanov.
  • Na budúcu nedeľu Zoslania Ducha Svätého bude možné pri splnení zvyčajných podmienok získať úplné odpustky.
  • V sobotu večer vás pozývame na slávnostné predĺžené liturgické slávenie Vigílie Ducha Svätého18:00 vo farskom kostole.
  • Na budúcu nedeľu otec biskup Mons. Tomáš Galis pri slávnostnej omši o 10:30 vyslúži sviatosť birmovania dospelým kresťanom.
  • Prežívame mesiac máj, ktorý je zvlášť zasvätený Panne Márii. Preto sa po všetkých svätých omšiach modlíme májovú pobožnosť.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Tento týždeň sa od pondelka do piatku uskutoční zápis do Materskej školy Kráľovnej pokoja. Táto materská škola disponuje výbornou lokalitou v centre Žiliny, modernými priestormi, veľkým parkoviskom, inovatívnymi technológiami a edukačnými pomôckami. Radi Vás privítame v priestoroch školy na zápise do Materskej školy Kráľovnej pokoja. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Školské sestry svätého Františka pozývajú všetkých slobodných od 25 rokov na jednodňovú interaktívnu duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v sobotu 25.5.2024 vo forme turistiky výstupom na Chatu pod Suchým. Prihlásiť sa je možné do 20. 5. 2024 Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.skolskesestry.sk.